Naujagimio kraitelis – viskas, ko jums gali prireikti

Susilaukus naujagimio, tikriausiai galvoje sklando daugybę klausymų: ko gali prireikti naujagimiui? Kas tikrai naudinga, o be ko galima ir apsieitI? Kaip sužinoti naujagimio drabužių dydį? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį komplektuojant naujojo šeimos nario drabužių spintą?
Šiame įraše apžvelgiame įvairius terminus, naudojamus naujagimiams skirtoms prekėms apibrėžti ir pateikiame jums pirkinių sąrašą, kuris pravers tiek vasarą, tiek žiemą gimusiems vaikams. Tikimės, kad šis vadovas padės jums bent kiek atsipalaiduoti šį įtemptą laikotarpį!
10 patarimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis kūdikiams skirtus drabužėlius
1. Sezoniškumas
Prieš pradėdami sudaryti reikalingų prekių sąrašą, pagalvokite, kuriuo metų laiku tikitės šeimos pagausėjimo. Jūsų vaikas gims vasarą ar žiemą? Atitinkamai planuokite ir vaikelio drabužių spintą. Jei jūsų naujasis šeimos narys gims viduržiemį, naujagimio rūbų komplektacijoje turėtų būti įvairius bodžiukai ir kombinezonai ilgomis rankovėmis. Taip pat jums prireiks ir vėjastriukės, šilto megztuko, žieminio kombinezono, šiltos kepurės ir pirštinių.
2. Neapsikraukite daiktais
Rodosi, kad vos prieš savaitę jūsų nupirkto kombinezono rankovės buvo geros, o dabar jau trumpokos? Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikiai itin greitai keičiasi ir auga, todėl neapsikraukite daiktais, o ypač mažiausių dydžių rūbais. Priešingu atveju gali nutikti taip, kad jūsų išrinkti drabužėliai liks visai nepanaudoti!
3. Pagalvokite apie patogumą
Pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais kūdikiai didžiąją dienos dalį praleidžia miegodami. Likusį laiką jūs juos maitinate, keičiate sauskelnes, prausiate, na, o jie – verkia, muistosi… Todėl drabužiai turi būti patogūs ir funkcionalūs. Svarbu, kad jums būtų lengva juos pakeisti, o vaikui netrukdytų miegoti.
Žinoma, jūs neabejotinai norėsite parodyti savo naujagimį ir kitiems giminaičiams ar draugams. Galbūt naujasis šeimos narys dalyvaus fotosesijose, todėl pravartu turėti ir keletą papildomų dailių drabužių. Jums pravers patogios kelnės, bodžiai, kombinezonai, glaustinukai, pižamos ir dailūs komplektėliai. Tikėtina, kad būtent šie drabužiai ir bus reikalingiausi pirmaisiais mėnesiais.
4. Pirmenybę teikite natūralioms medžiagoms
Kūdikių oda yra labai gležna ir jautri, todėl rekomenduojame vengti sintetinių medžiagų ir rinktis hipoalerginius audinius. Taip jūsų vaiko oda galės natūraliai kvėpuoti ir nešus. Galite rinktis 100 % natūralios ar ekologiškos medvilnės gaminius. Pastarosios gamybai nereikalingi pesticidai, o pačios tekstilės dažymui nenaudojamos jokios sveikatai kenksmingos medžiagos.
5. Rinkitės šviesesnes spalvas
Gali būti, kad turite silpnybę ryškių spalvų vaikiškiems drabužėliams, kurie teigiamai veikia ir jų pačių energiją. Tačiau renkant drabužius kūdikiams, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų dizainą, bet ir sudėtį. Juk kuo šviesesnis drabužis, pavyzdžiui, baltas, kreminis ar pilkas, tuo mažiau dažų buvo panaudota jo gamybai.
6. Investuokite į dažniausiai naudojamus rūbus
Kūdikiams gali tekti keisti drabužius net kelis kartus per dieną, todėl turėkite tai omenyje, kuomet apsipirkinėsite. Svarbu, kad drabužius būtų lengvą nuimti ar atsegti keičiant sauskelnes. Drabužiai su greitai atsegamomis smeigėmis tam idealiai tiks. Ypač pravers tie rūbai, kuriuos galima atsegti keliose vietose – ne tik ties kojomis. Pirkite maikutes su plačiu kaklu – juk taip aprengti kūdikį bus greičiau ir paprasčiau. Venkite nereikalingų raištelių ar kitų dekoracijų aplink vaiko kaklą. Tokios detalės gali būti pavojingos mažiesiems.
7. Naudokite švelnius skalbimo miltelius
Prieš naudodami pirmą kartą įsigytus drabužius kruopščiai juos išskalbkite ir išlyginkite. Nepamirškite įsigyti švelnių skalbimo miltelių, specialiai sukurtų kūdikio odai.
8. Rinkitės laisvus, o ne aptemptus drabužius
Mažiesiems reikia maksimalaus komforto. Turėkite tai omenyje rinkdami tinkamą jų drabužėlių dydį. Vaikas turėtų jaustis patogiai, tad rinkite ne tik minkštas, orui pralaidžias medžiagas, bet ir pakankamai laisvus rūbelių modelius. Geriau pirkite vienu dydžiu didesnius, nei mažesnius glaustinukus, kombinezonus ar bodžius.